Tankları durduran tırlara ceza kestiler!

Sabiha Gökçen’de darbecilere TIR ve kamyonlarla dur dedi, bütün araçlar ceza yedi

15 Temmuz 2018 Pazar, 20:06
sawkoop_04

Tankları durduran tırlara ceza kestiler!

Sabiha Gökçen’de tanklarıyla gelen darbeci askerlere dur diyen SAWKOOP’un tüm araçlarına bir süre sonra ceza kesildi.

15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü’ne karşı en büyük mücadeleyi veren yerlerden biri SAWKOOP oldu.

“Henüz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan daha konuşma yapmadan önce tırlarımızla havalimanının girişlerini kapattık, tankların girişini personelimizle engelledik” diye konuşan SAWKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş, “Buna rağmen bizim bu yaptıklarımızdan sonraki süreçte havalimanı önünde yüzlerce araç park etmişken onlara herhangi bir işlem yapmayan FETÖ’cü emniyetçiler sonrasında kooperatifimizin personellerine cezalar kesti ve buna benzer sıkıntılar çıkarttılar” diye konuştu.

Sabiha Gökçen Taşıma ve İşletme Kooperatifi (SAWKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit yerlerinden biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda darbecilere geçit verilmedi.

sawkoop_ahmet_cavus

SAWKOOP Başkanı Ahmet Çavuş, “O sırada Trabzon’dan İstanbul’a karayoluyla geliyordum. Darbe girişimini haber aldım. Henüz Cumhurbaşkanımmız ve Başbakanımız konuşma yapmamıştı. Maltepe kışlasından tankların çıktığını ve bazılarının da Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru harekete geçtiğini öğrendim. Bunun üzerine inisiyatif aldım ve arkadaşlarıma verdiğim talimatla öncelikle havalimanı kargo giriş kapasını, sonra da havalimanı ana giriş kapısının TIR’lar ve kamyonlarla kapatılmasını bildirdim” dedi.

Ahmet Çavuş, “7 dakika içinde iki girişte kooperatif araçları tarafından kapatıldı. 8 tane tank havalimanı ana girişine 100 metre kala durdurulmuş oldu. Tankların başındaki darbeci komutan havalimanının giriş çıkışını kapatan arkadaşlarımı ‘Araçlarınız derhal çekin, aksi takdirde üzerinizden geçeriz’ diye tehdit etmiş. Hemen beni arayan arkadaşıma böyle bir şeye kalkıştıklarında araçların yakılmasını ve hazırlıklarında buna göre yapılması talimatını verdim” dedi.

Havalimanı içindeki jandarma komutanı araçların kaldırılmasını ve taraf olmamamız yönünde bir arkadaşımıza telefon açarak bildirdi diyen Çavuş, “Biz kapıları kapatıp tanklar havalimanına geldiğinde henüz Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız konuşma yapmamıştı” diye konuştu.sawkoop_03

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz