Turkcell Gelibolu Maratonu başlıyor

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla düzenlenecek Turkcell Gelibolu Maratonu, dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen tarihi Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşecek

24 Eylül 2017 Pazar, 22:48
avek_gelibolu_maratonu_2017

Turkcell Gelibolu Maratonu başlıyor

Avek Otomotiv, geçen sene olduğu gibi bu sene de Turkcell Gelibolu Maratonu‘nda sponsor olarak yer alıyor.

Bu yıl üçüncüsü  düzenlenecek olan maraton 1 Ekim’de startını verecek. Maraton, yarı maraton, 10 km. koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilecek.

2016 Mayıs ayında Çanakkale’de Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, Seat ve Skoda Yetkili Satıcılığını açan Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu senede bu güzel organizasyonda olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Maraton güzergâhları

Maratonda profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09:30’da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki bitiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 09:45’de yine Morto Koyu’nda başlayacak. Maratondaki parkuru geçecek olan sporcular, bir tur atarak Morto Koyu’ndaki bitişe gelecek.

Tüm yarışmacıların ve halkın katılımı ile saat 13:00’te ödül töreni düzenlenecek.

10 kilometrelik koşu ise saat 10:45`te yine Morto Koyu’ndan start alacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise, saat 11.00’de Morto Koyu’ndan başlayıp 5 kilometre uzunluğunda olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz