TL yabancı sermayeden faydalanıyor

Goldman Sacsh, TCMB’nin vereceği faiz kararına ilişkin açıklamada bulundu

24 Temmuz 2017 Pazartesi, 11:10
1214838

TL yabancı sermayeden faydalanıyor 

Goldman Sachs, tüm piyasa ile birlikte TCMB’nin 27 Temmuz’da yapacağı toplantıda faiz oranlarında değişikliğe gitmemesini beklediklerini söyledi.
Enflasyondaki aşağı yönlü sürprizler ve Fed ile ECB‘den gelen güvercin değerlendirmelerin Türk Lirası üzerinde global faktörlerden kaynaklı baskıyı ortadan kaldırdığını belirten Goldman Sachs, TL’nin şu sıralarda yabancı sermaye girişinden fayda sağlamakta olduğunu, ancak artan TL mevduat faizlerine rağmen yerli yatırımcıların döviz mevduatlarının artmaya devamn ettiğini de aktardı.
TCMB‘nin bu ortamda kura yurt içi güveni kesin göremeyeceğinin farkında olduğunu düşünüyoruz” değerlendirmesini yapan Goldman Sachs, TCMB’nin para politikmasını erken bir şekilde gevşetme baskılarına direneceğini öngördüklerini vurguladı.
Manşet enflasyonun Temmuz’da tek haneli rakamlara düşmesini beklediklerini ifade eden Goldman Sachs, ancak daha sonra enflasyonun yönünü yeniden yukarı çevireceğini öngördüklerini belirtti. Goldman Sachs, 12 aylık enflasyon bekleyişlerinin hala Kasım 2008’den bu yana görülen en yüksek seviyede olmaya devam ettiğine, 24 aylık enflasyon beklentilerninin de istikrarlı şekilde yükselmeyi sürdürdüğüne dikkat çekti. Borsagundem.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz