Oyak Renault çalışanları Olimpiyatlar’a hazırlanıyor

Oyak Renault, çalışanlarını motive etmek ve onların iş kalitesine katkıda bulunmak üzere “El Becerisi Olimpiyatları”nı hayata geçirdi. El becerisinin, kalite ve performans üzerinde etkisini vurgulamak üzere gerçekleşen olimpiyatlarda, düzenlenen yarışmalar sonucunda finale kalan 4 başarılı çalışan, Oyak Renault’yu temsilen Japonya’da düzenlenen Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na katılma şansı yakaladı

05 Temmuz 2017 Çarşamba, 14:36
1499241984_ElBecerisiOlimpiyatlar__-642x320

Oyak Renault çalışanları Olimpiyatlar’a hazırlanıyor

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, çalışanlarını motive etmek ve onların iş kalitesine katkıda bulunmak üzere tüm Renault fabrikalarında düzenenlenen El Becerisi Olimpiyatları’nı hayata geçirdi. Çalışanların el becelerini geliştirmek ve iş süreçlerinde daha verimli olmalarını sağlamak üzere başlatılan El Becerisi Olimpiyatları kapsamında, birbirinden farklı ve heyecan dolu çok sayıda turnuva düzenlenerek el becerilerinin önemi vurgulandı.  

Mayıs ayında başlayan olimpiyatlar boyunca; çok sayıda yarışmayı kapyasan vidalamadan forklifte çeşitli turnuvalar düzenlendi. Kadın ve erkek çalışanların kendi kategorilerinde yarışarak mesleğinin hünerlerini sergilediği olimpiyatlarda, çalışanlar arasında motivasyon artışı sağlanırken aidiyet duygusunun pekiştirilmesi hedeflendi.

4 başarılı çalışan Japonya’ya gidiyor

Son 10 yıldır Nissan tarafından düzenlenen ve tüm Nissan fabrikalarını kapsayan Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’ndan esinlenilerek gerçekleştirilen El Becerisi Olimpiyatları’nda, 3 direktörlük ve 10 departman olmak 13 erkek ve 4 kadın turnuvası düzenlendi, çalışanlar toplam 5 el becerisi dalında yarıştı. Tamamen bireysel performans ve beceri odaklı gerçekleşen yarışmalar boyunca departmanlar ve direktörlükler kendi içlerinde şampiyonlarını buldu. Finale kalan 4 şampiyon yarışmacı ise düzenlenen El Becerisi Olimpiyatları Ödül Töreni’nde madalyalarını Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez’in elinden aldı.

Şampiyon 4 çalışan, Oyak Renault’yu temsilen Ekim ayında Japonya’da düzenlenecek olan, Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na katılma şansı yakaladı. Çalışanların Global Nissan Temel Beceri Olimpiyatları’na hazırlanması için fabrikada Ekim ayına dek antremanlar sürecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz