Koluman’dan 6 milyon TL’lik Mercedes showroom’u!

Mercedes’in en özel showroom’u İstanbul Levent’te açıldı. 6 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Mercedes-Benz yetkili satıcısı ve servisi Koluman, 24 saat hizmet veren servisiyle dikkat çekiyor

18 Haziran 2017 Pazar, 15:00
koluman_mercedes_levent

Koluman’dan 6 milyon TL’lik Mercedes showroom’u!

Türkiye’de satılan her dört Mercedes’ten birini satan Koluman Motorlu Araçlar, Mercedes‘in en teknolojik showroom’unu İstanbul Levent‘te hizmete açtı. Mercedes’in en şık showroom’u Levent’te açıldı. 6 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Mercedes-Benz yetkili satıcısı ve servisi Koluman, 24 saat hizmet veren servisiyle dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz Türk’ün hissedarı da olan Koluman Holding A.Ş. bünyesindeki Türkiye’nin en büyük Mercedes-Benz yetkili satıcısı ve servisi Koluman, Türkiye’de satılan her 4 Mercedes’ten 1’ini satarak dikkatleri çekiyor. Şirket; servise gelecek vakti olmayan müşterileri için özel çekicilerle aracı yerinden aldırıp, bakımını yaptıktan sonra tekrar çekiciyle adrese teslim ediyor.

Yeni showroom’un tanıtımı dolayısıyla yapılan basın toplantısında konuşan Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Otomobil Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altuğ Erciş, premium segmentteki daralmaya rağmen showroom için 6 milyon TL’lik bir yatırım yaptıklarını belirterek, “Markanın geleceğini yansıtan şık tasarım çizgilerine sahip showroom’u hizmete sunduk. Sadece teknolojik geliştirmeler için harcanan miktar 1 milyon TL’yi buldu. Böylece markanın imajına yakışır bir tesisi daha Türkiye’ye kazandırmış olduk. İçinde spor salonunun da olduğu sosyal alanlara sahip showroom’un yanında 7/24 hizmet veren servisimiz ile de bölgede bir ilke imza attık” diye konuştu.

LÜKS SEGMENT YÜZDE 35 DARALDI

Bu yatırımın Koluman ve Mercedes’in Türkiye’ye olan güvenini yansıttığını da kaydeden Altuğ Erciş, şöyle devam etti: “Türkiye otomobil pazarı 2017 yılının ilk 5 ayında yaklaşık yüzde 10 daraldı. Premium segmentte ise kayıp yüzde 35’i buldu. Hatta 2.0 litrelik motorlu araçlarda neredeyse yarı yarıya daralma yaşandı. Buna rağmen Koluman olarak bizim Türkiye ekonomisine ve otomobil pazarına güvenimiz hiç azalmadı ve yatırımlarımıza devam ettik. 6 milyon TL’nin üzerindeki bu yatırımla Türkiye’nin 24 saat açık ilk servisine sahip olan ve ileri teknolojileri barındıran 2 bin metrekarelik showroom ve servis alanımızı hayata geçirdik. Türkiye’de satılan her dört Mercedes’ten birinin satışı Koluman tarafından gerçekleştiriliyor. Bu oranı daha da yukarıya taşımak hedefindeyiz”

GAZİANTEP VE SAMANDIRA’YA YATIRIM

Aynı zamanda OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi de olan Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altuğ Erciş, Koluman’ın yeni yatırımlarından da bahsetti. Koluman’ın önümüzdeki yıllarda da yatırımlara ara vermeden devam edeceğini anlatan Altuğ Erciş, yeni yatırımların müjdesini verdi. Erciş, Gaziantep’te 2 bin 500 metrekaresi showroom, 1.500 metrekaresi servis alanı olan yatırımlarını 2018’de tamamlayacaklarını duyurdu. Samandıra’daki yerlerinin yanındaki 2 bin 500 metrekare alana ise 2020’de showroom açacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz