Bitcoin yüzde 32 değer kaybetti!

Her geçen gün artan sanal para birimleri arasında en yaygını olan Bitcoin son zamanların en sert düşüşünü yaşadı

18 Haziran 2017 Pazar, 15:43
bitcoin

Bitcoin yüzde 32 değer kaybetti!

İnternetin bankasız ve devletsiz para birimi olarak bilinen “Bitcoin”, yüzde 32 değer kaybederek son zamanların en sert düşüşünü yaşadı. Medya Takip Merkezi (MTM), birçok uzmanın ‘kağıt paranın geleceği’ olarak adlandırdığı Bitcoin’i merceği altına alarak, medya raporunu çıkarttı. İşte araştırmanın detayları…

Son haftalarda rekor üstüne rekora koşarak kazandığı değer ile yatırımcılarını sevindiren sanal para Bitcoin, 2015’den bu yana en sert düşüşünü yaşayarak yüzde 32 değer kaybetti. Yaşanan gelişme teknoloji ve ekonomi dünyasını şaşırttı.

Sanal para birimleri her geçen gün artıyor

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna herhangi bir aracı olmaksızın doğrudan transfer yapılmasını sağlayan sanal paralar sunduğu kolaylık sebebiyle büyük ilgi görüyor. Dijital dünya genelinde birçok alışveriş, yatırım ve fonlama gibi işlemlerin kolay ve hızlı yapılmasını sağlayan bu paralar arasında en yaygını Bitcoin olsa da, her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kriptolu paraları “paranın geleceği” olarak adlandıran uzmanlar olduğu gibi, yaşanan dalgalanmalar neticesinde, sanal paraların kendini kanıtlaması için uzun zamana ihtiyaç duyduğu görüşünü ileten uzmanlar da var.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) medya raporuna göre “Bitcoin” Ocak ayından bu yana yazılı, görsel ve internet medyasında 4 bin 739 habere konu oldu. Konu hakkında yaşanan gelişmeler, dalgalanmalar ve yatırımcı beklentileri sıklıkla medyanın yer verdiği konular arasında yer alıyor.

 

 

MTM Hakkında:

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki merkezinin yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep şehirlerinde 9, Almanya’da ve Azerbaycan’da birer olmak üzere toplam 11 noktada temsil edilen Medya Takip Merkezi (MTM), takip ettiği 4 bini aşkın yayın ve 150 çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen medya takip kuruluşlarındandır. İstanbul’da, 1999 yılında kurulan MTM, ilk şubesini 2006 yılında Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Kısa sürede Türkiye’de medya takip sektörünün lokomotifi haline gelen kuruluş, aynı yıl Almanya’da açtığı temsilciliği ile faaliyetlerini yurtdışına taşımıştır. 2013 yılında, Azerbaycan’ın ilk medya takip şirketini faaliyete sokan MTM, klasik ve dijital medya takibinin yanı sıra, Medya Bilgi Rehberi, Etkinlik Takvimi ve Online TV Arşivi gibi servisleri ile de sektörde öne çıkmaktadır. Uluslararası platformda büyümeyi, hedefleri arasında tutan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren MTM, tam üyesi olduğu AMEC ( İletişim Ölçme ve Değerlendirme Uluslararası Birliği) ve FIBEP (Uluslararası Medya Takip Şirketleri Federasyonu)gibi uluslararası kuruluşlar ve üyeleri ile global anlamda işbirliğini günden güne geliştirmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz