“İyi Dersler Şoför Amca”

“İyi Dersler Şoför Amca” projesi, dünya çapındaki en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projelerini belirleyen The International CSR Excellence Awards’tan ödül aldı.

16 Haziran 2017 Cuma, 15:20
haberlogo

“İyi Dersler Şoför Amca”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinasyonunda çalışmalarına devam eden Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülen İyi Dersler Şoför Amca projesi, bağımsız jürisiyle dünya çapındaki en başarılı sosyal sorumluluk projelerini değerlendiren The International CSR Excellence Awards’ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) “Kurumsal Vatandaş” kategorisinde “Gümüş” ödüle layık görüldü. 17 farklı kategoride bütün dünyadan yüzlerce projenin katıldığı ödül programı kapsamında İyi Dersler Şoför Amca Projesi, ödülünü Londra’da aldı.

28 bin şoföre ulaşıldı

Taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırılması amacıyla okul servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim gördüğü projede 60 formatör ve 868 eğitimci ile bugüne kadar 30 şehirde 28 bin servis şoförüne ulaşıldı.

17 bin öğrenciye trafik güvenliği eğitimi

Projenin önemli bir diğer önemli ayağında da, ilkokul öğrencilerine trafik güvenliği eğitimleri veriliyor. Proje kapsamında her yıl belirlenen 10 yeni şehirde şimdiye kadar toplam 17 bin öğrenciye trafik güvenliği eğitimleri verildi.

Proje kapsamında ilkokul 4. Sınıf öğrenciler arasında Afiş Yarışması da düzenleniyor. Yarışmayla çocukların, trafik güvenliği konusundaki beklentilerini kendi ağızlarından ifade etmesine ve çevrelerinde bu farkındalığı yükseltmelerine imkân sağlanıyor.

Şoförlerin bilgi düzeyi %22 arttı

“İyi Dersler Şoför Amca Proje”sinin verimliliğini ölçme amacıyla yapılan ön-son test sonuçlarına göre trafik güvenliği, iletişim ve ilk yardım konularında şoförlerin bilgi düzeyinde %22 artış gözlemlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz