Trump, Ağlama Duvarı’nda

Olağanüstü güvenlik önlemleri altında İsrail’e inen ABD lideri, ünlü Ağlama Duvarı’nın önünde dua etti

22 Mayıs 2017 Pazartesi, 22:51
1196671

Trump, Ağlama Duvarı’nda

ABD Başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı turundaki ikinci durağı İsrail‘de. ABD liderini, Ben Gurion Havalimanı‘nda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve karısı Sara karşıladı. Havalimanında kısa bir konuşma yapan Başkan Trump, barış için birlikte çalışmak dışında başka bir seçeneğin olmadığını söyledi:

“İsrail’i ziyaretimin asıl sebebi, ABD ile İsrail arasındaki ilişkinin bozulmasının imkansız olduğunu göstermek içindir. Son günlerde yaptığım ziyaretler sırasında yeni umutlar gördüm. Önümüzde, bu bölgede terörü bitirmek, güven, istikrar ve barışı sağlamak için eşsiz bir fırsat var. Ancak bunu birlikte çalışarak yapabiliriz. Başka yolumuz yok. Biz İsrail’i seviyor ve saygı duyuyoruz.”

Netanyahu ise, tarihi olarak nitelediği Trump’ın ziyaretinin barış için bir dönüm noktası olmasını umut ettiklerini aktardı.

ABD lideri, Kudüs’de Yahudilerin kutsal mekanlarından Batı Duvarı’nı ziyaret ediyor. Ağlama Duvarı olarak da bilinen söz konusu kutsal yerde çekilen ilk fotoğrafı Reuters haber ajansı geçti. Borsagundem.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz