Telia Sonera Turkcell’de hisse sattı

Telia, 155 milyon Turkcell hissesini hisse başına 11,45 TL fiyatla sattı

05 Mayıs 2017 Cuma, 00:23
turkcell_telia_sonera

Telia Sonera Turkcell’de hisse sattı

Telia Company bağlı ortaklığı Sonera Holding BV, 155 milyon adet Turkcell İletişim Hizmetleri hisse senedini hisse başına 11,45 TL fiyatla satmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.Telia’dan yapılan yazılı açıklamaya göre hisse senetlerinin satışından 1 milyar 7756 milyon TL (4 milyar 426 mln SEK) gelir elde edildi.
Yapılan satış sonrasında Telia Company’nın Turkcell‘deki doğrudan payı yüzde 14’ten yüzde 7’ye indi. Telia’nın Turkcell’de dolaylı payı ise yüzde 24 seviyesinde. Hisse satışı sonrasında da Telia Company, Turkcell’in en büyük hissedarı olmaya devam edecek.

Telia Company Başkanı ve CEO’su Johan Dennelind yaptığı açıklamada, “Bizim Turkcell’deki doğrudan payımızın Turkcell Holding’de yaşanan kilitlenmeye etkisi olmayacak ve stratejik bir çözüm getirmeyecek. Kurumsal yönetimi yeniden oluşturmak ve şirket için cazip sermaye yönetim politikasını yeniden tesis etmek için Turkcell’de hissedarlığımıza çözümler bulmak için bıkıp usanmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Borsagundem.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz