Reverso’nun asi rüzgarı

29 Ocak 2016 Cuma, 00:47
rrrr

Reverso’nun asi rüzgarı esmeye devam ediyor. İkonik model, 85. yaşını birçok sürprizle şereflendirdi. Jaeger-LeCoultre ikonu bu önemli tarihi taçlandırmak için, Manufacture ve Christian Louboutin birlikteliğinden doğan, yepyeni şölen kostümüyle boy gösteriyor. Tasarımcının zengin ve özgün perspektifi, Reverso’nun şaşırtıcı kesimlerini açığa çıkarıyor. Farklılıklarına rağmen, güçlü ortak değerler ve güzel şeylere duyulan sonsuz aşk uğruna bir araya getirilen iki dünyanın kesişimiyle şaşırmaya hazır olun.

İki dev markanın buluşması hayatta nadiren yaşanır. Christian Louboutin ve Manufacture Jeager-LeCoultre’nin yolları, ustalıklı ve düşsel bir ortak çabanın baş döndürücü etkisinde kesişti. Oldukça farklı görünen bu iki dünya, aslında, kullandıkları materyale şekil verme düşkünlüğü, ayrıntılar üzerinde sonsuz bir özen ve kusursuz bir denge arayışında somutlanan ve alanlarındaki hassaslık ve uzmanlığa dayanan ortak bir mükemmeliyet vizyonunu paylaşıyor. Jeager-LeCoultre ve Christian Louboutin arasındaki işbirliği aynı zamanda, yaratıcı yaklaşımların paylaşımından ve dünyaya yeni bakış açılarının sunulmasına açık olma anlayışından kaynaklanıyor. Bu iki dev markadan her ikisi de kendi ikonik kreasyonlarıyla büyük bir saygı ve beğeni topluyorlar. Onlar şimdi, tarihlerine damga vuracak şaşırtıcı bir Reverso koleksiyonuna ortak imzalarını atıyorlar.

Sade ve zamana meydan okuyan Art Deco çizgileriyle bezenmiş modern bir saat ikonu olarak Reverso, açtığı temiz sayfa ile, kişiselleştirilmeye ve oyuncu etkilere açık bir zemin sağlıyor. Christian Louboutin’in gözü bunu anında yakalıyor. Tasarımcı, onun rehberliğinde, bu simgesel saatin güzelliğini yüceltmek ve kişiliğinin yeni boyutlarını açığa çıkartmaktak için içsel yaratıcılığını özgür bırakıyor. Yapıştırıcı bantlar, tutkal, kalemler, malzemeler… Christian Louboutin tam anlamıyla elleriyle düşünüyor. Renkleri ve malzemeleri bir sanatçının içgüdüsel yeteneğiyle birleştiriyor ve sonucun isabetli olup olmadığını derhal görüyor. Gezileri onun yaratıcılığını diğer etkenlerden daha çok besliyor. Tıpkı kreasyonlarında ışıl ışıl, canlı, parlak ve yanardöner renklerin sıralanması gibi, yapıtları farklı dünyaların kesişimini de vitrine taşıyor. Paris’in galerileri, Kuzey Afrika’nın oyma ahşap örgü işleri, oryantal taşlar… Belirli modellerde tasarımcı, ayakkabı koleksiyonlarının evreninden ilham alıyor. Christian Louboutin her Reverso’da, saatin kimliğine saygı duymanın yanı sıra klasik tasarım kodlarıyla oynayarak, saatin şaşırtıcı bir boyutunu açığa çıkarıyor. Yaratılan her parça sürpriz!

Christian Louboutin için saat kayışından ayrılamaz çünkü bu iki öğe bir bütün oluştururlar. Kreatif tasarımcı bu nedenle, Reverso modellerini, bir mücevher koleksiyonunun yaratılmasına benzer şekilde, her bir parçaya güçlü ve özgün bir kimlik vererek tasarladı. Capcanlı, transparan, heyecanlı ya da aşırı feminen; Reverso sanki eşsiz bir olay için, unutulmaz olmayı vaat eden bir akşam için giydirilmiş gibi. İki boyutta mevcut olan Reverso Classic Duetto bu dönüşüm için seçildi; önde sade, klasik Art Deco çizgileriyle sembolik yüzeyi korunurken, arkada, kadranın her iki tarafında iki sıra elmasla çerçevelendirilerek, Christian Louboutin tarafından muhteşem bir çılgın dokunuşla şekillendirildi. Koleksiyondaki çeşitli modeller bu karşılaşmanın meyvesini canlı şekilde simgeliyor.

Tasarımlardan birisi, tıpkı kınkanatlı böceğinin kabuğu gibi parıldayan kadran ve kayışla donatıldı. Güneşe doğru çevrildiğinde, yeşil, mavi ve mor renklerin mucizevi yelpazesinin görülmesi sağlandı ve saat hareketsizken fark edilmesi hayal bile edilemeyecek detayların algılanması mümkün oldu. Bu zarif bir biçimde, Hong Kong’un körfezi üzerinden parıldayan gece ışıklarını çağrıştırıyor.

Christian Louboutin’in ayakkabılarında şeffaf çalışmayı sevmesinin nedeni, ayakkabıyı hemen fark edilmeyen bir perde arkası rolüne düşürerek teni yüceltmektir. Jeager-LeCoultre için tasarladıklarından birisi, ayna tarzı arka kadranla kusursuz şekilde eşleşen transparan plastik kayışla donatılmıştır.

Son olarak bir diğer model, dokulu beyaz sedef kadranı öne çıkarıyor. Bu, ikonik Louboutin ayakkabılarının damgasını zarifçe hissettiren bir kayışla tamamlanıyor. Tasarımcının öz yeteneklerine gerçekçi bir gönderme.

Bu birkaç parça, Christian Louboutin’in Reverso için hayalini kurduğu zengin ve haylazlıklarla dolu evrene kısa bir bakış sunuyor. Tasarımcı, kadınları mest etmek için bu saatle başarıyla oynuyor. Sürpriz severlerin bireysel kişilikleriyle mükemmel uyumu yakalayacaklarına ise şüphe yok.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz